SPOR Stefan Kuntz Hak ettiğimiz bir galibiyet olduğunu düşünüyorum

Stefan Kuntz Hak ettiğimiz bir galibiyet olduğunu düşünüyorum

‘A Ulusal Kadro’da birçok oyuncu niyetliydi. Yüzde 100 bu mevzuyu destekliyorum’

Uğur DEMİRKIRDI – Olgucan KALKAN ERİVAN( Ermenistan ), (DHA) ‘ A Ulusal Futbol Kadrosu Teknik Yöneticisi Stefan Kuntz, ‘Karşımızda çok koşan bir kadro vardı. Yeteri kadar ikili uğraş kazanamadık, kişisel yanılgımız çok fazla oldu. İkinci yarı sistemi değiştirdik ve oyun içinde denetim sahibi olabildik. Kolay bir maç olmadı. Hak ettiğimiz bir galibiyet olduğunu düşünüyorum’ dedi.

A Ulusal Futbol Kadrosu, UEFA 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri D Kümesi birinci maçında deplasmanda Ermenistan’ı 2-1 mağlup ederek tertibe galibiyetle başladı. Müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında A Ulusal Futbol Grubu Teknik Yöneticisi Stefan Kuntz, açıklamalarda bulundu. Müsabakayı kıymetlendirerek kelamlarına başlayan Kuntz, ‘Üçlü defanstan süratli bir biçimde topu merkez orta saha oyuncularımıza getiremedik. Bekleri kullandığımızda da önlerinde yeteri kadar opsiyonları yoktu. Ermenistan’ın çok duygusal ve zorlayıcı oynayacağını biliyorduk. Her vakit yeni bir hoca geldiğinde bu alana yansır. Karşımızda çok koşan bir kadro vardı. Yeteri kadar ikili çaba kazanamadık, kişisel kusurumuz çok fazla oldu. İkinci yarı sistemi değiştirdik ve oyun içinde denetim sahibi olabildik. Kolay bir maç olmadı. Hak ettiğimiz bir galibiyet olduğunu düşünüyorum. Sıkıntı bir deplasmandı. Bu yüzden sevinçliyiz’ diye konuştu.

‘A ULUSAL GRUP’TA BİRÇOK OYUNCU NİYETLİYDİ. YÜZDE 100 BU MEVZUYU DESTEKLİYORUM’

Kadroyu belirlerken oyuncuların oruç tutup tutmadığına dikkat etmediğini ve performansları dikkate aldığını aktaran Kuntz, ‘Öncelikle karşı bir soru sormak isterim. Oyuncuların oruçlu olup olmamasına nazaran karar veriyorsam siz bunu nereden biliyorsunuz ya da bu türlü bir şeyi nasıl düşünüyorsunuz Hakikat olan şey, A Ulusal Ekip’te birçok oyuncu niyetliydi. Yüzde 100 bu mevzuyu destekliyorum. Ben takımımı kurarken o gün, performans açısından en uygununu verecek oyuncuları seçiyorum. Ben severek buradayım. Kültürel değişikliklere çok büyük hürmet duyuyorum fakat bu durumlar karar vermemde tesirli olmuyor. Bunu açık ve net söyleyebilirim’ sözlerini kullandı.

Kuntz, rahatsızlığı nedeniyle takımdan çıkartılan Abdülkerim Bardakcı’nın Galatasaray’ın Karabağ ile oynayacağı hazırlık maçının takımına alınmasıyla ilgili olarak ise ‘Biz, Perşembe günü tabiplerden bir rapor aldık. Orada 2 haftalık daha bir tedavi süreci olduğu söylendi. Biz de bu doğrultuda kararımızı vermiş olduk’ biçiminde konuştu.

Hırvatistan maçındaki formasyonun nasıl olacağı ile ilgili gelen bir soruya ise Alman teknik adam, ‘Kasım ayında oynadığımız maçlarda üçlü defansı alana yeterli yansıttığımızı hatırlayabilirsiniz. İskoçya bugün Kıbrıs’ı yendi. Çekya ise Polonya’yı 4-1 yendi. Rakiplerimiz de zayıf rakipler değildi. O maçlarda denemiş olduğumuz şeylerden şunu fark ettik, maç içerisinde sistemi değiştirdiğimizde bundan randıman alabiliyoruz. Oyunumuz bozulmuyor. Bu doğrultuda çalışacağız. Hırvatistan ile ilgili kanılarımız oldu lakin biz öncelikle bu maça odaklanmıştık’ biçiminde karşılık verdi.

‘BURSA’DAKİ MAÇI SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUZ’

Hırvatistan ile salı günü Bursa’da oynanacak olan müsabakayı sabırsızlıkla beklediklerini aktaran deneyimli teknik adam, ‘Soyunma odasındayken oyuncularımız, oynadıkları oyundan ötürü çok şad değildi. Bu yüzden dayanağı sabırsızlıkla bekliyoruz. Türk futbolcular, takviye aldıkları yerde daha verimli oynayabiliyor. Bu doğrultuda Bursa’daki maçı sabırsızlıkla bekliyoruz. Oradaki taraftarların ne kadar güçlü olduğunu da duyduk. Bursa’da hem Almanya’yı hem Hollanda’yı yendiğimizi de öğrendim. Bütün oyuncularımız, Türkiye’ye döndükleri dönecekleri ve Hırvatistan’a karşı oynayacağı için memnun’ açıklamasında bulundu.

Stefan Kuntz, Ermenistan’da ulusal grup kafilesinin çok âlâ karşılandığını belirterek kendilerine yardımcı olan herkese teşekkür etti.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Yeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir