Mustafa Çakır’dan ramazan alışverişinde yerel esnafa destek çağrısı

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) – Çakır, Ramazan ayının rahmetini esnaflarla birlikte yaşamak için alışverişlerde esnafın tercih edilmesi gerektiğini vurguladı. Toplumun tüm bölümlerinin esnafa sahip çıkması gerektiğini belirten Çakır, “Bakkal, manav, kuruyemiş, pazarcı esnaflarımız başta olmak üzere besin kesiminde faaliyet gösteren esnaflarımız hazırlıklarını tamamlayarak Ramazan’ın gelmesini bekliyorlar.” dedi.

Ramazan’ın bolluk ve rahmet ayı olduğunu hatırlatan Çakır, şunları söyledi:

“Yoksulluğun gözetildiği, birlik ve beraberliğin en üst düzeye çıktığı iftar sofraları için Ramazan alışverişlerine çıkan çarşıda manavımızı, pazarcımızı, mahalledeki bakkalımızı seçin. Ramazan alışverişi için küçük esnafın tercih edilmesinin toplumsal dayanışmanın, kardeşliğin, huzur ve bütünlüğün de bir gereğidir. Bu Ramazan ayı oda üyelerimize ve besin dalında faaliyet gösteren meslektaşlarımıza can suyu olacaktır. Gelin Ramazan ayının rahmetini mahallemizin ışığı olan esnaflarımızla paylaşalım. Paylaşmazsak, mahallemizin ışığı sönmesin.”

Çakır, kimi firmalara da seslenerek, ekonomiyi mazeret edip Ramazan ayında artırım yapmamalarını istedi. Halkın ve esnafın rahat bir Ramazan ayı geçirmesini dileyen Çakır, “Bu his ve kanılarla, Ramazan ayının ülkemize, kentimize, esnaflarımıza ve tüm inananlara hoşluklar, memnunluk, sıhhat, bolluk ve huzur getirmesini diliyorum. Güzel Ramazanlar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir