Kastamonu Üniversitesi Genel Sekreteri cinayetinde yeni gelişme… İhraç polise 6 ay hapis

Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, “kasten öldürme” suçlamasıyla tutuksuz yargılanan Murat T. ile Muhiddin Sağlam’ın eşi Hatice, çocukları Armağan, Muhammed Berk ve Seyfettin Sağlam katıldı.

Savcı mütalaasında sanık Murat T’ye “kasten öldürme” hatasından müebbet mahpus cezası verilmesini talep etti.

Murat T. savunmasında, kovanların sonradan diğeri tarafından çantasına konulduğunu sav etti.

“O TARİHTE ANKARA’DA ÇALIŞIYORDUM”

Cinayet olduğunda Ankara’da misyon yaptığını söyleyen Murat T, “Güvenlik kamerası manzaralarının incelenmesini istiyorum. Ben, o tarihte Ankara’da çalışıyordum. Kastamonu’da olmam mümkün değil. Argüman makamı boş kovanlar üzerinden güya ortada bir kabahat varmış üzere benim cezalandırılmamı istiyor. Bu kovanlar bana ilişkin değil. Emniyette kovanların hepsi kayıt altındadır. Kovanlarda hata ögesi yoktur. Mahkemenin bana yardımcı olmasını istiyorum, olmazsa ben kendimin hatasız olduğunu ispatlayamam. Ben hiç tanımadığım bir kişiyi neden öldüreyim, ben günahsızım, beraatımı talep ediyorum” dedi.

Mahkeme tarafından Murat T’ye hata kanıtlarını karartma hatasından 6 ay mahpus cezası verildi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 25 Temmuz 2016’da gözaltına alınan ve daha sonra meslekten ihraç edilen polis memuru Murat T’nin konutunda yapılan aramada bir çanta içinde silah kovanlarına rastlanmış, geçen yıl tamamlanan kriminal incelemede bunların Muhiddin Sağlam cinayetinde kullanılan silahtan çıkan kovanlarla eşleştiği belirlenmişti.

Bunun üzerine tutuklanan Murat T, 10 ay tutuklu kaldıktan sonra isimli denetim kaidesiyle hür bırakılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir