Eski ABD’li vekil Will Hurd, 2024 başkanlık seçimlerine aday

Hurd, katıldığı televizyon programında, gelecek yıl düzenlenecek başkanlık seçimlerine aday olmak için Federal Seçim Kurulu’na resmi müracaat yaptığını söyledi.

“Karmaşık vakitlerde yaşıyoruz ve sağduyuya muhtaçlığımız var.” diyen Hurd, ABD’nin bir dizi meseleyle karşı karşıya olduğunu kaydetti.

Hurd, Twitter’dan paylaştığı görüntü iletide da mevcut Lider Joe Biden’ın ABD’nin sıkıntılarını çözemeyeceğini, “kanunsuz, bencil, başarısız bir politikacı” diye nitelediği Donald Trump’ın Cumhuriyetçi Parti’nin adayı olması durumunda seçimleri Biden’ın kazanacağını savundu.

CIA’DE ÇALIŞTI

Eski bir CIA vazifelisi olan Texaslı siyasetçi Hurd, 2015’ten 2021’e kadar ABD Temsilciler Meclisi’nde milletvekili olarak misyon yaptı.

ABD’de 2024 başkanlık seçimleri için Cumhuriyetçi Partiden adaylıklarını duyuranların arasında eski ABD Başkanı Donald Trump, eski ABD Lider Yardımcısı Mike Pence, Florida Valisi Ron DeSantis, eski ABD Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Nikki Haley, genç multimilyoner Vivek Ramaswamy, iş insanı Perry Johnson, muhafazakar siyahi radyo sunucusu Larry Elder, Senatör Tim Scott, siyasetçi Asa Hutchinson, eski New Jersey Valisi Chris Christie ve Miami Belediye Başkanı Francis Suarez gibi isimler yer alıyor.

Demokrat Partiden ise ABD Başkanı Joe Biden, eski ABD Lideri John F. Kennedy’nin yeğeni Robert F. Kennedy Jr. ve muharrir Marianne Williamson, adaylıklarını resmen duyurmuştu.

ABD’li akademisyen ve aktivist Cornel West ise seçimlere Halkın Partisi’nden aday olduğunu açıklamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir