Dikkat çeken sözler: İHA ve SİHA değil Türkiye’nin elindeki bu güçten korkuyorlar…

Emekli Korgeneral Dr. Erdoğan Karakuş, katıldığı canlı yayın programında, ABD’nin Türkiye’nin muhtemel bir Suriye operasyonu nedeniyle bu derece Yunanistan’da konuşlandığını belirtti.

‘KIZILELMA KORKUTUYOR’

Karakuş, “ABD’nin ana maksadı Türkiye, Suriye’de rahatsız edecek yerlere harekat icra ederse o vakit Yunanistan’ı kullanabilir. Dedeağaç’ta bulunmasının nedeni tampon bölge oluşturmak.” diye konuştu.

Dr. Erdoğan Karakuş, “ABD, Kızılelma’dan rahatsız. SİHA, İHA falan değil bu. 4 çeşit olacak. Bu dördü birleştiğinde bir tane F-35 ediyor. Sesin 4 katı suratında giden bir füzeyi atacak. Öbürü bomba atacak. İnşallah seneye bunu uçuracağız. Bunlar korkutuyor.” ifadelerini kullandı.

Atina idaresinin ‘mil’ provokasyonuna en büyük yansıyı Rusya’nın vereceğini söyleyen Karakuş, “Rusya’dan korkuyor Yunanistan. Montrö’yü tam manasıyla uyguladığımız için ABD şad değil fakat Rusya şad.” dedi.

İşte Karakuş’un harita üzerinde yaptığı açıklamalardan satır başları şu biçimde;

“ABD’nin ana amacı Türkiye, Suriye’de rahatsız edecek yerlere harekat icra ederse o vakit Yunanistan’ı kullanabilir. Amerikan aklı, Dedeağaç’ta bulunmasının nedeni tampon bölge oluşturmak.

Kara Kuvvetleri en kuvvetli tarafımız bizim. Burası (Dedeağaç) bir boğaz, dar ve buradan dağlık ve ormanlık buradan zırhlı birlikler geçmez. Orayı geçtiğimizde de ABD bayrakları karşımıza çıkar. Kara kuvvetleri bu türlü kilitleniyor.

‘SURİYE OPERASYONU’ DETAYI

Eğer biz Suriye’ye karşı, ABD’nni Büyük Orta Doğu Projesi’ne mani olacak bir büyük harekat yaparsak Yunanistan’ı kullanırım diyor.

Hava kuvvetlerimiz daha güçlü, Yunanistan bu nedenle daima yığınak yapıyor. Küçücük Yunanistan’da 6 tane patriot hava savunma bataryası var, Girit’te de S-300 var 7 tane yapar. Bizim 2 tane hava savunmamız var. Lakin bizim de savunma sanayiimiz güçlü.

SAVAŞ ÇIKARSA NE YAPILIR? ABD’YE NE SÖYLENMELİ?

10 tane F-35, 15 tane F-15 koydular adaya. Hiç istemiyoruz ancak diyelim ki bir silahlı çatışma çıktı. ABD’nin patriotlar çabucak devreye girer.

Yunanistan ile çatışma durumu olursa ABD’ye müttefik olarak buradan çıkmanız lazım denmesi gerekiyor.

OLASI SAVAŞTA TÜRKİYE NERELERİ VURACAK?

Rize’den attık füzeyi Sinop’un oraya düştü. 561 kilometre bu da Yunanistan’ı korkutuyor.

Burada en kıymetli amaçlar, hava kuvvetlerinin sabit amaçlarıdır. Meydanlardır ya da radarlardır. Radarlar dorukların başındadır. Yunanistan geriye saklanmış, havaalanları geride. 1994-95 yıllarında 12 mil konusu olunca Türkiye harekete geçmişti.

YUNANİSTAN’I RUSYA KORKUTUYOR

Rusya’dan korkuyor Yunanistan, 12 mil konusunda. Karadeniz’de donanma 40 bin tonu geçemez unsuru var fakat Türkiye geçer. Rusya’ya kabul ettirmiş Atatürk bunu.

Montrö’yü tam manasıyla uyguladığımız için ABD şad değil lakin Rusya şad.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir