Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mayısta 45 bin sözleşmeli öğretmen ataması planlıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MEB Şura Salonu’nda 3 bin 500 Engelli Öğretmen Ataması Töreni’ne katıldı. Erdoğan, ‘3 bin 500 Engelli Öğretmen Ataması Töreni’nde, “Biz engellilerin hayata iştiraki konusunda kıymetli reformalar gerçekleştirdik. Bir zihniyet ihtilali gerçekleştirdik. Engellilerimizin her muvaffakiyetinden gurur duyuyorsak bu büyük dönüşüm sayesindedir.” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasının satırbaşları şöyle:

“Mayıs ayında gerçekleştirmeyi planladığımız 45 bin öğretmen ataması gibi müjdelerle sizlerin yanında olduğumuzu göstermeye devam edeceğiz.

Kariyer sistemi getiren bu kanunla mali ve toplumsal haklarda güzelleşme yaptık. Birileri ortalığı karıştırmak için harekete geçti. Öğretmenlerimiz kazanımlarına sıkı sıkıya sahip çıktı. Baş öğretmen ve uzman öğretmen unvanlarını alan öğretmenlerimiz mali haklarından da yararlanmaya başladı. 517 bine yakın öğretmenimizi bir sefer daha tebrik ediyorum. Baş öğretmen maaşı 25 bin uzman öğretmen maaşı da 22 bin 500 lirayı buldu. Her güzelleştirmeden öğretmenlerimiz de yararlanmaya devam edecektir.

Türkiye uzunca bir müddet engelli bireylerinin geniş bir alanda haklarını kullanabilmeleri konusunda önemli eksiklikler yaşamış bir ülkedir. Engellilerini ihmal eden bir ülke potansiyelinin bir kısmından vazgeçmiş demektir. Biz engellilerin hayata iştiraki konusunda kıymetli reformalar gerçekleştirdik. Bir zihniyet ihtilali gerçekleştirdik. Engellilerimizin her muvaffakiyetinden gurur duyuyorsak bu büyük dönüşüm sayesindedir.

Medeniyet köklerimizde var olan kıymetleri imkanlarımızla birleştirerek ülkemizi dünyaya örnek olacak düzeye çıkarmakta kararlıyız. Bu ülkenin ister engelli ister manisiz her vatandaşı çabası, kabiliyeti, azmi ölçüsünde önünde tüm kapılar açıktır. Çocuklarımıza, gençlerimize vereceğimiz en büyük ikram bu özgüvene sahip kılmaktır.

Biz milletimizin kendisine imkan sağlandığında neler yapabileceğini çok güzel biliyoruz. Siyasi, ekonomik, toplumsal, kültürel her alanda başarılı olan insanlarımızın kurumsal yapı dayanağıyla bu muvaffakiyetleri artıracağına inanıyorum.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir