15 Temmuz treni Ankara’dan yola çıkacak

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Treni bu yıl “Türkiye Yüzyılı Kahramanları” temasıyla, Ankara – İstanbul – Konya sınırlarında Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı TCDD Genel Müdürlüğü tarafından 5. sefer giydirildi.

Ankara’dan yola çıkarak İstanbul ve Konya ortasında iki ay boyunca hizmet verecek olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Treni hain yapıya karşı farkındalık oluşturacak, Türkiye Yüzyılının kahramanları anılacak.

“15 TEMMUZ DEMOKRASİ TRENİMİZİN YOLU AÇIK OLSUN”

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Treni’nin birinci seferinin uğurlamasını gerçekleştirecek olan Uraloğlu, Ulusal Çaba ruhuna sahip çıkmanın gururunu yaşadıklarını belirterek, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Treni toplam 411 kişilik kapasiteye sahip süratli tren setiyle işletilecek ve Ankara – Eskişehir – İstanbul ve İstanbul – Konya – İstanbul ortasında belirlenecek programa nazaran sefer yapacak. Tren bu müddet boyunca 56 bin kilometrelik yol kat edecek, 60 bin vatandaşımızı taşıyacak. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Treni’mizin yolu açık olsun. Rabbim Aziz Milletimize bu türlü acılar bir daha yaşatmasın” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir